• TeknoDers
  • TeknoDers

TeknoDers

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı ana ortaklığında kurulmuş olan Teknopark İstanbul bir teknoloji geliştirme bölgesidir. Yaklaşık 2,5 milyon m² arazi Teknopark İstanbul için ayrılmıştır. Teknopark İstanbul’un amacı sunduğu hizmetler ile Ar-ge faaliyetlerinin inovasyonun ve teknolojik üretimin desteklendiği, bunların da doğrudan girişimciliği ve ekonomiyi tetiklediği bir ekosistem yaratmaktır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Merkezi; öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatları boyunca almış oldukları eğitime katkı olarak profesyonel gelişimlerini desteklemek amacıyla inovasyon, teknoloji, ar-ge ve girişimcilik gibi konularda destek eğitim ve seminerlerle mezuniyet hayatlarına hazırlamayı amaçlamaktadır.

Üniversitemiz bölümlerinden başta Mühendislik Fakültesi bölümleri öğrencileri olmak üzere öğrencilerimiz her ay 1 derslerini Teknopark İstanbul’da gerçekleştirmektedir. Üniversitede ders veren Akademik Kadronun desteğiyle gerçekleşen bu proje kapsamında; modül halinde hazırlanan derslere firmalar da zaman zaman katılım göstermektedir. Teknoders adını verdiğimiz bu projemizle akademik ve bilimsel çalışmaların yüksek teknolojik ürünlere dönüştürülmesine katkı sağlamak ve öğrencilerimizin de bu ekosistemde yer alması amaçlanmaktadır. Ayrıca teknoloji alanında deneyimli ve uzman firmaların yetkilileri ile öğrencilerimiz bir araya getirilecek ve alanında uzman olan yetkililerin bilgi birikim ve tecrübelerinden öğrencilerimiz faydalanabilecektir. Geleceğin en önemli atılımı olan teknoloji konusunda Üniversite öğrencilerimiz sürekli bilgilerini geliştirme fırsatı elde edeceklerdir. Projeleri olan öğrencilerimiz, projelerini bizzat ilgili uzman personeller ile geliştirebilme fırsatı elde edeceklerdir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Planlama Merkezi broşürünü online olarak inceleyebilirsiniz.

Empatik İnsan Kaynakları ve Danışmanlık PixelTürk Web Tasarım