Networking

Networking

Ertuğrul BELEN - Optimist Yayınevi

Bu özet 10.04.2017 tarihinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Adnan ECEVİŞ tarafından çıkarılmıştır.

İnsanlar arası ilişkinin başlangıcı, devamı ve nihayeti iletişimden ibarettir. Muhatabımızın dikkatini çekebilmek, ilgi uyandırabilmek, mesajımızı iletebilmek ve onunla bir şekilde temas sağlayabilme becerisine iletişim diyoruz.
Henüz 7-8 yıl evvel iletişim en az iki birey arasındaki etkileşim olarak isimlendirilirken bugün iletişim insan öğesinin çok ötesine geçmiş durumda.
Bugün konuştuğumuz şey; nesneler arası iletişim! Ya sonra?
Yıllarca kişisel gelişim kitap ve seminerlerinde, NLP uzmanlarınca muhtelif mecralarda iletişimin etki ve gücü anlatıldı durdu. Ya sonra?
Etkili iletişim yöntemlerinin pazarlamada, reklamcılıkta, politika ve siyasal iletişimdeki vs. etkisi üzerinden yıllarca kafa yoruldu, kitaplar, tezler yazıldı. Ya sonra?
İletişimi kur, sat, kazan, etkile, iz bırak. Ya sonra?
Yıllarca bu soruları sürekli sordum durdum kendime. İletişim kur. Ya sonra?
Ta ki Ertuğrul Belen’in “Networking” isimli kitabını okuyana kadar. Kendimi oldum olası iyi bir iletişimci olarak konumlandırmaya çalıştım. İletişimin etkisi üzerine kafa yormaya, sosyal ve duygusal iletişimin üstünlüğünü bir taraftan tecrübe ederken diğer taraftan çevreme anlatmaya gayret ettim. Ama her zaman bir şey eksikti! Sürdürülebilirlik noktasında çeşitli çıkmazlarım, yöntem problemlerim vardı. “Networking” tam da bu soru ve sorunlara bir çözüm olarak karşıma çıkan bir eserdi. Sürdürülebilir bir iletişimin kendisi idi networking.
Zevkle ve heyecanla okuduğum bu kitabı herkese tavsiye ediyorum. Benim işim iletişimden benim işim Network’e geçiş için doğru bir kitap oldu benim için.
Yazar Ertuğrul Belen’i kutluyorum bu sıcak samimi ve sıkıcı olmayan teknik üslubu nedeni ile. Yıl-larca okuduğum iletişim ve stratejileri kitaplarından sonra iletişimin bir sonraki boyutu olduğuna inandığım network, her profesyonel için olmazsa olmaz. Bunu doğru ve en verimli şekilde yapmanın yolunu anlatıyor. Bir kartvizitin ne kadar önemli olduğunu, fuar, toplantı, STK'lar vs. topluluklarda nasıl sürdürülebilir iletişim kurulacağının kısa yolunu öğreneceğiniz eser ciddi bir kaynakça ile okuyuculara taktim edilmiş.
10 adımda networking, Networking her yerde ve Networking uygulamaları ve referansları isimli 3 temel bölümden oluşan kitap, yazarının piyasada vermiş olduğu seminer ve eğitimlerin özeti mahiyetinde.
Güçlü bir networking yönetimi için gerekli olan haritaların ve uygulama prensiplerinin de anlatıldığı “Tanışma, Tanıştırma, Tanınma Sanatı - Networking” günlük hayattan iletişim, etkileşim ve networking hikayelerinin olumlu olumsuz süreçleri hakkında detaylı bilgiler de veriyor.
Kendini hatırlatacak bir köşede, networkingimi geliştirip dönüştürecek bir güce sahip bu kitap, kütüphanemde her zaman canlı duracak.

Ertuğrul Belen

Sonuç odaklı etkin iş ilişkilerini geliştirmek ve iş dünyası başta olmak üzere bireylerin hedeflerine yönelik çevre stratejilerini tasarlama vizyonuyla Business Networking Akademi'yi kurmuştur.

Networking'i Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma™ Sanatı olarak tanımlayan Ertuğrul Belen, bugüne kadar BIST 100 içerisinde yer alan birçok kuruma ve 50 binin üzerinde profesyonele Türkiye'de bir 'ilk' olan Speed Networking™ hızlı tanışma seanslarını yaptırmış ve patentli Networking eğitimleri vermiştir.

Networking eğitimleri, Speed Networking™ uygulamaları ve CEO Networking programının yanı sıra araştırmalarını düzenli yayınlayan Ertuğrul Belen, Çok Satanlara girmeyi başaran “Networking, Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı” ve “Girişimciliğin Altın Kuralları" kitaplarının yazarıdır.

Kariyerinde, General Motors ve PricewaterhouseCoopers da uzun yıllar üst yönetim danışmanlığı yapan Ertuğrul Belen, Natuzzi Türkiye’de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Networking eğitimlerini İngilizce de gerçekleştiren Ertuğrul Belen, Galatasaray Lisesi ve University of Wisconsin mezunudur.

Ertuğrul Belen’in tasarladığı ve hayata geçirdiği Networking projeleri birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülmüştür.

Ertuğrul Belen, ulusal ve uluslararası iş adamları, girişimcilik ve STK oluşumlarının kuruculuğu ve yönetiminde bulunmaktadır: GYİAD (Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği) geçmiş dönem Başkan Vekili, Etohum Melek Yatırım Ağı Ekip Üyesi, Galata Business Angels, Yeni bir lider ve Girişimcilik Vakfı Mentörü, Girişimcilik haftası İcra Kurulu Üyesidir.

Empatik İnsan Kaynakları ve Danışmanlık PixelTürk Web Tasarım