Projeler

İstanbul Ticaret Odası ile Üniversitemiz Arasında Gerçekleştirilen Ortak projeler ve Katılım Koşulları :

İTO FUAR TAKIMI PROJESİ
İstanbul Ticaret Odası’nın düzenlemiş olduğu yurtdışı fuarlarının tanıtımını yapmak amacıyla firmaların bu fuarlara katılımını sağlamaya ve öğrencilerimizin iş dünyasıyla bağlantı kurmasına yönelik bir projedir. Öğrencilerimiz proje kapsamında ülkelerde düzenlenen fuarlara da katılım sağlayabilmektedir. İstanbul Ticaret Odası yetkilileri 2016 Yılı itibariyle bu projede yer alacak öğrencilerin belirlenmesi için kariyer.ticaret.edu.tr portalında yayınlanan ilana başvuru yapan öğrenciler arasında kura çekimi yapılarak projede yer alacak öğrencilerin belirleneceğini tarafımıza iletmiş bulunmaktalardır.

İHRACATA İLK ADIM PROJESİ
İstanbul Ticaret Odası tarafından firmaları ihracata teşvik amacıyla yapılan programa, ihracat alanında kariyer hedefleyen öğrencilerimizin dahil edilerek donanımlarına katkı sağlamayı amaçlayan projedir. Öğrencilerimiz, İstanbul Ticaret Odası tarafından belirlenen profesyonel danışmanlar eşliğinde İstanbul’da bulunan birçok firmayı ziyaret ederek firmaların ihracata teşvik edilmesi programlarına katılım sağlamaktadırlar. Proje sonunda katılım gösteren öğrencilerimize sertifika verilmektedir. Projede yeni öğrenciler görevlendirileceği zaman İstanbul Ticaret Odası yetkilileri tarafından tarafımıza katılım ve başvuru şartları bildirildikten sonra kariyer.ticaret.edu.tr portalımızdan duyurusu yapılacaktır.

GİRİŞİMCİ KOÇLUĞU PROJESİ
İstanbul Ticaret Odası Komite Üyeleri ile öğrencilerimizi bir araya getirerek; Komite Üyelerinin girişimcilik bağlamında sahip oldukları tecrübe, yetenek ve birikimlerini öğrencilerimize aktarılmasını sağlayan bir projedir. Öğrencilerimiz bu proje ile birlikte eğitim hayatlarında iş dünyasını yakından tanımanın yanı sıra staj ve iş imkânı da bulabilmektedir. Proje kapsamında Komite Üyesi işadamları ile öğrencilerimiz belirli periyotlarla toplantılar düzenlemekte olup bu toplantılar Üniversitemiz bünyesinde veya Komite Üyesi işadamlarımızın firmalarında gerçekleştirilmektedir. Girişimci Koçluğu duyurusu kariyer.ticaret.edu.tr portalımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yayınlanarak ve başvurular alınarak İstanbul Ticaret Odası yetkililerine başvuran öğrencilerimizin bilgileri iletilmektedir.

MECLİS-İ MUHABBET
Her ay İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde yapılan organizasyonda İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi işadamlarıyla öğrencilerimiz ve mezunlarımız bir araya gelmekte, öğrencilerimiz ve mezunlarımız İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi firmaları yakından tanıma fırsatı elde etmektedirler. İş dünyasını yakından tanıma, sektörün ihtiyaç duyduğu iş gücü ve eğitimler hakkında detaylı bilgi edinmekteler. Kariyer Planlama Merkezine başvurarak bilgilerinizi ilettiğiniz takdirde meclis-i muhabbet etkinliğine dahil edilmek üzere kaydınız alınmaktadır.

Empatik İnsan Kaynakları ve Danışmanlık PixelTürk Web Tasarım