İki yerleşkemizde; sosyal sorumluluk projeleri, kitap toplama ve kütüphane kurma kampanyaları, sanatsal aktiviteler, kültür ve tarih gezileri, sergiler, atölye çalışmaları, panel, söyleşi, konferans, konser ve şenlik gibi yüzlerce kültürel etkinlik gerçekleştirmektedir. Öğrenci kulüpleri; öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. Kulüpler; sektörel, bilimsel, sosyal, kültürel ve sanatsal konularda faaliyetler gerçekleştirerek öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişiminde öncü rol oynamaktadır.

Kulüplerin gelişimine yönelik olarak her dönem proje hazırlama, etkili iletişim, takım oluşturma, liderlik, haber yazma ve fotoğrafçılık gibi çeşitli eğitimler verilmektedir. Kulüpler arası dayanışma ve kaynaşmayı sağlamak amacı ile istişare toplantıları, kahvaltılı tanışma toplantıları ve eğlence programları düzenlenmektedir. Üniversitemiz öğrencileri tüm etkinliklere katılarak istediği kulübe üye olup, istediği kurslara katılabilmektedir.

Atatürkçü Düşünce Kulübü

Amacı: Atatürk devrimleri ve sosyal devlet yapısını göz önüne alarak toplumda Atatürkçü
düşünceyi her zaman ve her yerde savunacak çağdaş nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Aviation Management Kulübü

Amacı: Kulübün amacı, teoriyi pratik bilgiyle birleştirip sektörel bilgiyi üniversiteye getirmek ve sektörle iç içe olabilmek, okula ve öğrencilere yararlı bilgiler sunabilmektir.

Ayrımcılıkla Mücadele Kulübü

Amacı: İnsan haklarıyla ve demokrasiyle doğrudan ilgili olan ayrımcılık sorununa karşı kendini sorumlu hisseden öğrencilerle birlikte hareket etmektir.

Bankacılık ve Finans Kulübü

Amacı: Bankacılık ve finans alanındaki gelişmelere katkıda bulunmak, öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalar yapmak, projeler üretmek, akademik programı tamamlayıcı nitelikte faaliyetlerde bulunmaktır.

Kulübümüz, Üniversite Kültürünü yaşatarak tüm öğrenci ve akademisyenlerine fayda sağlamak amacıyla hizmet vermektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Bankacılık ve Finans Kulübü (BFK) 2008 yılında kuruldu. Ülkemiz üniversiteleri arasında ilk kurulan Bankacılık ve Finans Kulübü olma özelliğini de taşımaktadır. Bankacılık ve Finans bölümü öğrencileri tarafından kurulan BFK, başta Ticari Bilimler Fakültesinden birçok öğrencinin kulübümüze üye olmasına karşın üniversitemizin; Hukuk Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik ve Tasarım Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu'na kadar çok geniş bir üye portföyüne sahiptir.

4 yıldır faaliyet gösteren Bankacılık ve Finans Kulübü, 2011 yılından itibaren çalışmalarına hız vermiştir.

Emin adımlarla en iyi olmayı hedefleyen Bankacılık ve Finans Kulübü, üniversitemizin ve kulübümüzün adını başarıyla duyurmaya devam edecektir.

Çevre ve Doğa Dostları Kulübü

Amacı: Öğrencilere Çevre ve Doğa bilincini artırmak ve gençlerin çevre duyarlılığını geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

Amacı: Dağcılık sporunu bilimsel bir çerçevede algılayıp, dağcılık kültürünün oluşturulması ve yayılması için çaba göstermektir. Doğa ve çevre bilincinin gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Dış Ticaret Kulübü

Amacı: Yüksekokulumuz öğrencilerine ve kendisini dış ticaret alanında geliştirmek isteyenlere yönelik, eğitici ve yol gösterici çalışmalar, programlar düzenleyerek hem bölümümüzü tanıtmak hem de sosyal faaliyetlerle kendimizi geliştirmektir.

1- Kulübünüzün kısaca kendisini tanıttığı kısa bilgi?
Kulübümüz, uluslararası ticaret öğrencilerinin hem üniversitemiz öğrencileri ile hem de diğer üniversitelerden öğrencilerle kaynaşmasını, uluslararası ticaretin püf noktalarını öğrenmelerini, bu konuda sosyal çevre edinmelerini, imkanlar dahilinde iş hayatında kısa deneyimler kazanmalarını ve yurtdışı deneyimi yaşamalarını amaçlar.

2- Külübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmekte?
Kulübümüzü yeni devraldığımız için bu sorunun cevabını bir alt soruda yazıyorum.

3- Kulübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlamakta?
Kulübümüz bu sene uluslararası ticaret konusunda uzman kişilerin deneyimlerini paylaşmak amacı ile seminerlerin düzenlenmesini, önemli konularda sertifikalı kitlesel eğitimlerin yapılmasını, dünya ticaret örgütünün merkezinin ziyaret edilmesini, üniversitemizde çeşitli toplu kaynaşma organizasyonlarının yapılmasını ve TİM in ziyaret edilmesini planlamaktadır.

Endüstri Mühendisliği Kulübü

Amacı: Bilginin, bilgiyi kullanmanın, girişimciliğin ve kişisel gelişimin önem kazandığı günümüzde üniversite eğitimini akademik ve sosyal aktivitelerle zenginleştirerek, Endüstri Mühendisliği öğrencilerini iş hayatına bir adım daha önde başlamasını sağlamaktır.

Fikir ve Maarif Kulübü

Amacı: Üniversitemizin öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kültürel faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Fikir ve Sanat kulübü

Amacı: Üniversite öğrencilerinin ve gençlerin fikri ve sanatsal gelişimlerine katkı sağlamak onlara edebiyatı sevdirmek, yazılı basınla tanıştırmak, sanat hayatımızı geliştirmek amacı ile muhtelif faaliyetler yürütmektir.

Fotoğrafçılık Kulübü

Amacı: Fotoğraf sanatının temel kavramları ile temel çekim unsurları ve uygulamaya yönelik gezi organizasyonları gerçekleştirip, bu gezi sonunda çekilen fotoğrafların sergilenmesi, fotoğraf sanatında uzmanlaşmış meslek hayatında önemli noktalara gelmiş kişilerin tecrübelerinden yararlanmaktır.

1- Kulübünüzün kısaca kendisini tanıttığı kısa bilgi?
Fotoğrafçılık Kulübü; fotoğraf sanatına ilgi duyan herkese açık bir kulüptür. Her yıl aktif bir şekilde etkinlik ve projelerini gerçekleşmekte, fotoğrafı sevdirmeye ve öğretmeye devam etmektedir. 10 kişilik Yönetim Kurulu ve 150’yi aşkın üyesiyle faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

2- Külübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmekte?
Kulübümüz her yıl fotoğraf söyleşileri, fotoğraf gezileri (şehir içi ve şehir dışı), fotoğraf sergileri, atölye - workshop çalışmaları ve fotoğraf eğitimleri gerçekleştirmektedir. Bu faaliyetler çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik ve projelerimizdeki amacımız; samimi arkadaşlıklar kurduğumuz başarılı ekip çalışmaları dahilinde fotoğraf sanatıyla ilgilenen arkadaşlarımızın kendilerini geliştirmelerini sağlamak ve fotoğraf sanatını öğrenip icra etmek isteyen arkadaşlarımıza yol göstermektir.

3- Kulübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlamakta ?
Kulübümüz 2015 - 2016 akademik yılı içerisinde aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlamaktadır:

 • Temel Fotoğraf Eğitimi
 • İleri Fotoğraf Eğitimi
 • Fotoğraf Yarışması
 • Pinhole Atölyesi (Film ile Çalışan Fotoğraf Makinesi Yapımı)
 • Fotoğraf Sergisi
 • Gez, Göz, İstanbul (Şehir içi Fotoğraf, Tarih ve Kültür Gezileri)
 • Şehir dışı Fotoğraf Gezisi

Genç Gönüllüler Sos. Yard. ve Day. Kulübü

Amacı: Kulübümüze katılan arkadaşlarımızla beraber ders dışı zamanlarımızı faydalı proje ve etkinliklerle (sosyal geziler, yardım faaliyetleri, seminer ve konferans ) değerlendirmektir.

Genç Hukukçular Kulübü

Amacı: Ulusal ve uluslararası çalışmalar yapmak ve hukuk alanındaki gelişmeleri öğrencilere etkinliklerle anında ulaştırmak ve üniversitenin bu alanda ismini duyurmak üzere kurulmuştur.

Genç Öncüler Kulübü

Amacı: Üniversitemiz öğrencilerine kişisel ve kariyer hayatlarında öncülük edebilecek seviyeye ulaştırmak amacıyla etkinlikler düzenlemektir.

Genç Yöneticiler Kulübü

Amacı: Alanında Uzman siyasetçi, akademisyen ve iş adamlarıyla Üniversite öğrencilerimizi buluşturmaktır.

Girişimci Mimarlar ve Mühendisler Kulübü

Amacı: Mimarlık ve Mühendislik Öğrencileri ile birlikte girişimcilik konusunda çalışmalar, projeler tasarlamak uygulamaktır.

Girişimcilik Kulübü

Amacı: Üniversite içi ve dışı olmak üzere ders dışı sosyal ve kültürel faaliyetler için çalışma yapmak, seminer, panel, işyeri gezileri düzenlemek öğrencileri girişimciliğe yönlendirmektir.

1- Kulübünüzün kısaca kendisini tanıttığı kısa bilgi ?
Girişimcilik Kulübü, İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde kurulmuş bir öğrenci kulübüdür.
8 kişilik yönetim kurulu, 1 akademisyen danışmanı, 35 kişi çalışma grupları üyesi ve 200 kişilik üye ailesi ile kadrolaşmış ve her bölüme hitap eden bir kulüptür. Çünkü herkes, okuduğu bölüm ne olursa olsun, ileride girişimci olabilir.

Girişimcilik Kulübü, seçkin eğitimler sunarak; üyelerinin yaratıcı ve ilham verici fikirler edinmesini ve üyelerine kaliteli bir network oluşturmayı hedeflemektedir. Vizyonu şeffaf ve ilkeli yönetim ve işleyiş ile küresel girişimci olacak öğrencilerin ve üyelerin kulübü olmaktır.

Girişimcilik Kulübü, en iyi hedefleyen bir kulüp olarak yapmış olduğu çalışmaların meyvesini 2013 yılında almış ve Türkiye’nin en başarılı üniversite topluluğu olarak seçilmiştir. Bu gurur verici başarı ile Girişimcilik Kulübü çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

2-Külübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmekte ?
Girişimcilik Kulübü, üniversite bünyesinde öğrencilere seminerler, eğitimler ve çeşitli sosyal faaliyetler düzenlemektedir. Her yıl Nisan ayı içerisinde gelenekselleşen Girişimcilik Zirvesi, en çok bilinen ve takip edilen büyük organizasyonlarından biridir. Bunun yanı sıra girişimci işadamlarını şirketlerinde ziyaret etmek ve sosyal sorumluluk projelerine de çalışmaları arasında yer vermektedir. Örneğin, Gönüllü Oyuncaklar gibi farklı illerde dezavantajlı bölgelerde yaşayan ana sınıfı ve ilköğretim öğrencilerine oyuncaklar dağıtmak gibi sosyal sorumluluk projelerine de önem vermektedir. Ayrıca Girişimcilik Kulübü, TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulu ile imzalamış olduğu protokol ile, girişimcilik ekosisteminin önemli etkinliklerini takip etmekte, paydaş olmakta ve ortak çalışmalar yapmaktadır.

3-Kulübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlamakta ?
Yeni dönemi, her sene olduğu gibi geleneksel açılış kahvaltısı ile giriş yapacağız. Ardından eğitimlerimiz ve seminerlerimiz olacak. Girişimci buluşmaları kapsamında ise iş adamalarını ziyaret edeceğiz. Böylelikle onlarla birebir tanışma, staj ve deneyimlerinden yararlanma fırsatı yakalayacağız. Tüm bunlar sürerken sosyal sorumluluk projelerimizi hayata geçireceğiz. Girişimciliği yayma konusunda bizlerle iletişime geçen farklı üniversitelerden kulüpler ile biraraya gelerek, gerekli çalışmaları yapacak, gerekirse onları okullarında ziyaret edecek ve gerekli çalışmayı hep beraber gerçekleştireceğiz. Her yılın nisan ayında gerçekleştirdiğimiz “Girişimcilik Zirvesi’16” için hazırlık yapmaktayız ve arkadaşlarımız için en verimli zirveyi gerçekleştirmek üzere işlerinde uzman ve deneyimli olan kişileri/girişimcileri üniversitemizde ağırlayacağız. Girişimci olmayı düşünen herkesi, kulübümüze davet ediyoruz.

Halk Dansları Kulübü

Amacı: Okulumuzda kültürümüzü sevdirmek için çalışmalar yapmak, gösteri düzenlemek ve halk danslarını tanımayan herkese halk danslarını sevdirmektir.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

Amacı: Öğrencilerin eğitimlerini geliştirmek, iş dünyasına hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Hukuk Kulübü

Amacı: Hukuku geliştirmek için çalışmalar yapmak ve bu konuda gerçekleşecek çalışmalara katılmaktır. Hukuk alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilmek için konferanslar, paneller ve söyleşiler düzenlemektir.

1-Kulübünüzün kısaca kendisini tanıttığı kısa bilgi?
2001 yılında kurulan kulübümüz hukuku geliştirmek için çalışmalar yapmak ve bu konuda gerçekleşecek çalışmalara katılmaktır. Hukuk alanındaki gelişmeleri yakından takip edebilmek için konferanslar, paneller ve söyleşiler düzenlemektir. Hukuk Fakültesi öğrencilerine hitap etmektedir.

2-Külübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmekte?

 • Geleneksel Tanışma Kahvaltısı düzenlendi.
 • Film izleme günleri düzenlendi.
 • Kariyer Günleri düzenlendi. Hakim Akademisyen ve Avukat okulumuzda ağırlandı.
 • Sosyal sorumluluk projesi düzenlenmekte yine sosyal sorumluluk kapsamında şehir dışı geziler ( Urfa, Bitlis vs.)
 • Hukuk Kulübü olarak İstanbul Barosu seçimlerini gözlemlemek ve yerinden izlemek amacıyla Haliç Kongre Merkezine gittik.
 • Ankara Gezisi düzenlendi. Gezisi kapsamında T.C. Sayıştay Başkanlığını, Anayasa Mahkemesini ve TBMM ziyaretinde bulunduk, kurumlar hakkında bilgi aldık. TBMM'de parti grup toplantılarına, Meclis Görüşmelerine katıldık. Plan Bütçe Komisyonunun yapısı hakkında Bilgi aldık. Milletvekilleri ile sohbet etme şansı bulduk.
 • Çeşitli güncel siyasi ve hukuki konularda Konferanslar düzenlendi. Bu konferansların bazılarında hem okul içindeki farklı kulüplerle hem de okul dışı farklı stk'lar ile ortaklaşa çalışıldı.( Hukukçular Derneği, İBB Gençlik Meclisi vs. ) Bazı Konferanslarımız ulusal basında yer aldı.
 • Mesleki kazanımları arttırmak gayesi ile Hukuk Bürosu ziyaretleri düzenlendi.
 • Hukuk Kulübü Sosyal Sorumluluk Komisyonu olarak Şanlıurfa'da ağaçlandırma projesini gerçekleştirdik.
 • Kültür Ve Sanat Komisyonu'muz tarafından organize edilen etkinlikte Tiyatro Seyrettik.
 • Öğrenci ve profesörlerin katılımı ile "Panel" düzenlendi.
 • Hukuk Kulübü olarak her hafta öğrenciler tarafından farklı konuların ele alınıp incelendiği "Hukuki İncelemeler"i Başlattık.
 • Sosyal Sorumluluk Komisyonu olarak "İyilik İçin El Ele" projesi kapsamında Fidan Dikme töreni ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Hatıra Ormanı oluşturma etkinliği düzenledik. Kulüp üyeleri ile birlikte Ayazağa'da Fidan Diktik.
 • Uluslararası Sempozyumlara Katılım Gösterdik. ( Hukuk Kulübü Başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Türkiye ilk defa Gerçekleştirilen Uluslararası İslam Ceza Hukuku Sempozyumuna Antalya'da Katılım gösterdik. )
  3-Kulübünüz yıl içerisinde hangi faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlamakta ?
 • Geleneksel Tanışma Kahvaltısı
 • Hukuki ve Kültürel Film izleme günleri
 • Çeşitli Sosyal Sorumluluk Projeleri
 • 2 Günlük Kariyer zirvesi. Hakim Akademisyen ve Avukatların yanı sıra 2. günde Hukuk Bürolarının okulumuza daveti ve büroların sunum ve tanıtımı şeklinde bir zirve.
 • Farazi Dava yarışması
 • Çağlayan Adliyesi ziyareti ve hoca ceza davası izleme
 • Şehir Dışı Mesleki Gezi ( Ankara )
 • Mülteci Hakları ile ilgili bilgilendirici konferans ve konuk daveti
 • Tahkim konulu konferans
 • Paintball etkinliği
 • Dünya insan hakları günü kapsamında çalışma
 • Hukuk Bürosu ziyaretleri
 • Haftalık olarak Hocalar ile hukuki kültürel, kültürel ve siyasi konuları tartışma ve konuşma
 • Hukuk Hocaları ile beraber kahvaltı, yemek düzenleme öğrencilerin tanışmasını kaynaşmasını sağlama.
 • Farklı Dernek Kulüp Ve oluşumlarla ortak etkinlik ( Hukukçular Derneği, Mülteci Hakları Derneği vs. )
 • Ülke Dışı gezi ( Saraybosna Ünviersitesi ile ortak panel ) ( İletişime geçildi Saraybosna'daki Dekan yardımcısı ile.)
 • Hukuki, Kültürel ve Edebi Dergi çıkarılması
 • Geçen seneden beri devam eden "Hukuki İncelemeler" ile öğrencilerin her hafta farklı konuyu kendi aralarında incelemeleri ve sunmaları.

Hürriyet ve Adalet Kulübü

Amacı: okulumuz öğrencilerinin Hürriyet ve Adalet kavramları konusunda bilinçlenmeleri amacıyla kurulmuştur.

İşletmecilik

Amacı: Üniversite öğrencilerinin kendi alanlarında gelişmelerine imkân sağlamak, bilgi ve deneyimlerini arttırmaktır.

İstatistik Kulübü

Amacı: İstatistik alanındaki gelişmelere katkı sağlamak ve öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalar yapmaktır.

Kulübümüzü kısaca tanıtmak gerekirse:
Üniversite öğrencilerinin sosyal, kültürel faaliyetlerle moral ve kişilik gelişimlerinin desteklemek, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmelerini sağlamak, akademik gelişmelerine katkıda bulunmak, İstatistiğin daha fazla ve açık bir şekilde anlaşılmasını sağlamak ve yaygınlaştırmak, bu gelişmeleri toplumumuza katmak en önemli amaçlarımızdandır.

Gerçekleştirdiğimiz faaliyetler:

 • Bölgemiz ve ilimizdeki istatistiksel çalışmalardan haberdar olup bunları öğrencilerle paylaşmak ve bu çalışmalarda görev almak
 • Bu çalışmalarda öğrenciler arası gerekli olan organizasyonu sağlamak
 • Toplumumuzun istatistik bilincini artıran faaliyetlerde bulunmak
 • İstatistik kulübü üyelerinin ve bölüm öğrencilerinin boş zamanlarını değerlendirmeleri için tanışma yemeği, sosyal ve bilimsel geziler vb. kültürel ve sportif faaliyetler düzenlemek.
 • Bölüm ve kulüp öğrencileri için seminer ve konferans düzenlemek.
 • Diğer üniversiteler ile yapılan farklı etkinliklerden öğrencileri haberdar etmek.

Gerçekleştirecek olacağımız faaliyetler:

 • Her dönem yapılan bölüm öğrencilerimiz hocalarımız ve mezunlarımızın da bulunduğu bir tanışma kahvaltısı veya yemeği düzenleyeceğiz
 • Kulübümüz adına ve diğer kulüplerle birlikte düzenlediğimiz seminer konferanslarımız olacak ve devamlılığını sürdürecektir.
 • Her sene düzenlenen Uluslararası İstatistik Kolokyumuna katılım sağlayıp öğrencilerimize buna dair teşviklerde bulunacağız.

K-DEM Kulübü

Amacı: Üniversitemiz Öğrencilerini kadın hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla kurulmuştur.

Kariyer Gelişim Topluluğu

MİSYON
İstanbul Ticaret Üniversitesi Kariyer Gelişim Topluluğu 2015 yılında üyelerin kariyer bilincini oluşturmak,bilgi ve yeteneklerini geliştirme ve planlarında yol göstermek amacıyla kurulmuştur.

Bununla birlikte her alanda donanımlı , tercih edilen,ülkemizde ve dünyada istihdam edilebirliği yüksek bireyler oluşturmak ana hedefimizdir.

VİZYON

 1. Kariyer hedeflerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak ve hedeflere yaklaşmak.
 2. Mesleki bilgi ve beceriler ile bireysel yetenekleri birleştirerek kendilerini geliştirebilecekleri kariyer olanakları bulmak.
 3. Alan ile ilgili sektörü ve iş dünyasını yakından tanımayı ve iş sahası hakkında bilgi sahibi olmak.
 4. Alanda uzmanlığı ve başarıları ile öne çıkan akademisyenler,iş adamları vs. ile bir araya gelme fırsatı sağlamak.

Kayak ve Snowboard Kulübü

Amacı: Üniversitemiz öğrencilerine kayak ve snowboard sporunu tanıtmak, kış sporları ile ilgili genel bilgiler vermek amacıyla kurulmuştur.

Kişisel Gelişim Kulübü

Amacı: Okulumuz Öğrencilerine kişisel gelişim alanında gelişmelerini sağlamak, kültürel ve sosyal organizasyonlar düzenlemek amacıyla kurulmuştur.

Kültür ve Edebiyat Kulübü

Amacı: Türk kültürünü ve Türk Dilini edebiyatla geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmak, bu faaliyetlerle öğrencilerin kültürü ve edebiyatı sevmesini ve yaşatmasını sağlamaktır.

Liberal Düşünce Kulübü

Amacı: Güncel Politika Çerçevesinde liberal bakış için çalışmalar yapmaktır. Açısını konuşmak ve bu perspektifte öğrencilere farklı bir fikir bakış açısı sunmaktır.

Lojistik Kulübü

Amacı: Lojistik alanında her türlü faaliyet için öğrencilerin bilgisini ve tecrübesini arttıracak faaliyetlerde bulunmaktır. Bu faaliyetlerle öğrencilerin lojistik sektörünü tanımalarını sağlamaktır.

Matematik Kulübü

Amacı: Matematiğin bilimin her alanına hitap ettiğini göstermek ve bu konuda faaliyetler düzenlemek ve matematiği öğrencilere sevdirerek uygulamak ve matematik ile günlük hayatı pekiştirmektir.

Medeniyet ve Düşünce Kulübü

Amacı: Medeniyetimizin ve İstanbul’ un tanıtılması için çalışmalar yapmak, sosyal bilimler ile ilgili proje ve faaliyetleri geliştirmektir. Bu faaliyetler çerçevesinde medeniyet ve düşünce kulübünü geliştirmektir.

Mekatronik Mühendisliği Kulübü

Amaç: Ders dışı etkinliklerle mekatronik ve uygulamalarını teşvik etmek için çalışmalar yapmak, gelişmekte olan mekatronik bilimini okulumuzda tanıtmaktır.

Mizah Atölyesi Kulübü

Amacı: öğrencilerimizin okul yaşamını sosyal ve mizahi yönden zenginleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Münazara Kulübü

Amacı: Üniversite içerisinde münazara faaliyetleri yapmak ve münazaranın üniversite içerisindeki bilinirliğini arttırmak, öğrencilerin hitabet yeteneklerini geliştirmek ve diğer üniversitelerde okulumuzu en iyi şekilde temsil etmek amacıyla kurulmuştur.

Müspet Kulübü

Amacı: Ahlak teması üzerine tespit edilen hususlar için çalışmalar yapmak ve bu konudaki duyarlılığı geliştirmektir.

Müzik Kulübü

Amacı: Üniversitemizdeki tüm öğrencileri müzikle ortak bir çatı altında toplamak ve müzikle kampüs alanlarında sosyal bir ortam oluşturmaktır.

 1. kulübümüz 2014. 2015 Döneminde devralınmış olup aynı dönem içerisinde okul içi ve dışı, okulumuzun Tanıtımı ve Öğrencilerimizin daha sosyal bir biçimde iletişim kurması gibi etkinlikler ve çalışmalar üzerine yoğunlaşmaktadır. Kulübümüzün amacı öğrencilerin daha sağlıklı ve kendilerini sosyal alanlarda ve insanlarla iletişimi açısından daha donanımlı birer bireyler haline gelmesine yardımcı olmaktır .

 2. Kulübümüz devralındığı dönem çerçevesinde okul içinde çeşitli konserler vermektedir. Yine bu dönem içerisinde Darülaceze konseri gibi sosyal sorumluluk Alanları gibi konularda da konserler vererek çalışmaları sürdürmüş ve okulumuzun bir anlamda tanıtımına destek sağlamıştır.

 3. Bu dönem için planlarımız ise ilgili öğrencilere kontenjan Şartı olmakla birlikte bir enstrüman eğitimi almalarını ve dolayısıyla Müziğe bir anlamda adım atmalarını Sağlamak, yine okul Tanıtımı veya etkinlik anlamında çeşitli konser programlarına katılarak etkin olmak, oluşumuza Söyleşi Amacıyla ünlü bir müzisyen getirmek ve müzik hakkında bilgi edinmek gibi planlarımız vardır.

Proje ve Araştırmalar Kulübü

Amacı: İş dünyası ve üniversite öğrencilerini buluşturmak ve tecrübe paylaşımları gerçekleştirmek amacı ile sektörlerinde saygın işadamlarını davet etmektir.

Psikoloji Kulübü

Amacı: Psikoloji öğrencilerini daha aktif hale getirmek için çalışmalar yapmak ve psikoloji dersleri ile güncel konuları iç içe alarak psikoloji eğitimini daha etkin hale getirmektir.

 1. İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Kulübü, üyelerine ve destekçilerine psikolojiye dair her türlü bilgiyi ve bilgi kaynaklarını sunmayı hedefleyen bir kulüptür. Bölümünü, okulunu, değerlerimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışan bir kulüptür. Akademik, kültürel ve sosyal anlamda üyelerine katkı sağlamayı kendisine ilke olarak benimsemiştir.

 2. Kulübümüz sene içerisinde ;
  Film analizleri, Konferanslar, Sosyal sorumluluk projeleri, Şehir dışı ve şehir içi gezileri, Kahvaltı, Akşam yemekleri, Atölye çalışmaları, Psikoloji günleri, Seminerler, Makale analizleri, Kitap analizleri, Yüksek lisans görüşmeleri, Sosyal aktiviteler, Toplantılar gibi etkinlikler yapmaktadır.

 3. Kulübümüzün bu sene planladığı etkinlikler;
  Tanışma kahvaltısı, Seminerler, Film analizleri, 4. Psikoloji günleri, Kırklareli İğne ada gezisi, Sosyal sorumluluk projeleri, Görme engelli çocuklar için 'Sesli kitap' projesi, Çocuk ve yaşlı bakim evlerine ziyaretler, Down sendromlu bireylerin çalıştığı 'Down Cafe' ziyareti, Klinik ve Endüstriyel olmak üzere iki yüksek lisans görüşmesi, Masa tenisi turnuvası, Akşam yemekleri, Kulüp üyeleri ile toplantılar, Belirli aralıklarla gerçekleştirilecek kitap, film ve makale analizleri ve spontane gelişebilecek etkinlikler gibi etkinlikleri planlamaktadır.

Sinema Kulübü

Amacı: Sinema eğitimi için çalışmalar yapmak, öğrencileri başarılı başyapıtlarla, başarılı yönetmenlerle ve başarılı oyuncularla tanıştırarak sinema kültürünü yaygınlaştırmaktır.

 1. Sinema severlerin ve sinemaya gönül veren insanların aynı platformda sinemanın büyülü dünyasına katkı sağlamak amacıyla sinema adına bir şeyler üreten bir kulüp.

  • İletişim Fakültesi Sinema Sempozyumu Türkiye'de Sinema Tarihi
  • Sinemada Görüntü Yönetmenliği
  • Dizi ve Sinemada Kurgu Teknikleri ve Post Prodüksiyon
  • Bahadır Kapır ile Işık Atölyesi
  • Sinema Genel Müdürlüğü'nde Belgesel, Animasyon ve Kısa Film Proje Desteği Nasıl Alınır ?
  • Tanışma toplantısı ve kahvaltı
  • Dizi ve post prodüksiyon kamera arkası gezileri
  • Kulüp ile beraber kısa film çekimi ve uluslararası film festivallerine ve yarışmalarına katılım
  • Kısa film, belgesel ve animasyon alanında kendini ispatlamış kişilerle workshop ve etkinlikler düzenlemek
  • Üniversitemizdeki kulüplerle iş birliği yaparak sosyal dayanışma projeleri düzenlemek.

Sivil Havacılık Kulübü

Amacı: Üniversitemiz öğrencilerine havacılık alanında mesleki ve teknik konularda bilgilendirmek, sektör ve üniversite alanı ile ortaklaşa faaliyet yürütmektir.

Sivil İnisiyatif Kulübü

Amacı: Üniversite Öğrencileri arasında sivil toplum bilincini geliştirmek, sivil toplum faaliyetlerine öğrencilerin katılımını sağlamak, buna yönelik çalışmalar yapmak.

Sivil Savunma Kulübü

Amacı: Üniversite öğrencilerinin ve çalışanlarını doğal afetler konusunda bilgilendirmek ve bu konuda çeşitli eğitimlere katılarak ve çeşitli eğitimcileri davet ederek faaliyetler düzenlemektir.

Sosyoloji Kulübü

Amacı: okulumuz öğrencilerine yönelik sosyolojik faaliyetlerde bulunmak amacıyla kurulmuştur.

 1. Toplumsal olayları analiz etmek ve yön vermek amacıyla gerek akademik gerekse kolektif etkinlik yapmayı amaçlayan bir kulübüz.
 2. Daha çok sosyal sorumluluk üzerine etkinlikler gerçekleştirirken temelde gezi temelinde çıkarım yapılan sosyolojik etkinlikler düzenliyoruz.
 3. Daha çok okulumuza ve öğrencilerimizin deneyim açısından bir entelektüel seviyeye getirmeye çalışan etkinlikler yapmayı planlıyoruz.

Stratejik Düşünce Topluluğu Kulübü

Amacı: Üniversite Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve entelektüel gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Su Altı Kulübü

Amacı: okulumuz öğrencilerine sportif dalış için çalışmalar yapmak, su altı sporunu yaygınlaştırmak ve tanıtmak amacıyla kurulmuştur.

1) Kulübümüz, insanların gündelik hayatta ki sıkıntılarından bir an olsun uzaklaşmaları ve insanları sualtı dünyası ile tanıştırmak amacıyla kurulmuştur
2) Kulübümüz sualtına sevdalı insanlara dalış eğitimi verip onlarım profesyonel dalgıç olmalarini sağlamaktadır
3) Yeni dalgıç kursiyerleri eğitme, deniz kirliliği ile ilgili sosyal sorumluluk projeleri hazırlama, okulda sualtı dünyasını tanıtmak amacı ile sualtı sergisi açma gibi faaliyetler planlıyoruz.

Tarih ve Araştırmaları Kulübü

Amacı: İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğrencilerine tarih bilinci kazandırmak, tarihe olan ilgiyi arttırmak ve bu ilgiyi işlevsel bir şekilde uygulamaya koyaktır.

Tasarım Kulübü

Amacı: Mühendislik ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin sosyalleşmeyi içeren tasarım faaliyetlerini öğrencilere sunmak amacı ile kurulmuştur.

Ticaret İletişim Kulübü

Amacı: öğrencilerimizin kültürel, entelektüel ve mesleki olarak gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Ticari Gelişim Kulübü

Amacı: Kişisel gelişim için çalışmalar yapmak, yeni bakış açıları sağlamak ve kulüp üyelerimize ticareti tanıtmak ve anlatmak amacıyla kurulmuştur.

Tiyatro Kulübü

Amacı: Öğrencilerin sosyal gelişimi için çalışmalar yapmak, öğrencilerin ve kulüp üyelerinin sanatla kendilerini geliştirmesine katkı sağlamak ve tiyatroyu hayatın bir parçası haline getirmektir.

Turizm Kulübü

Amacı: Turizm alanında çalışmalar yapmak ve turizmi eğitim ve sektörle birleştirerek öğrencilere turizmin avantajlarını sunmaktır.

Türk İslam Sanatları Kulübü

Amacı: Türk – İslam sanatlarını üniversite içerisinde tanıtmak ve uygulamasını yaparak gelişmesine katkı sağlamak ve bünyemizde bulunan sanat atölyelerinin ( Ney ve Bendir, Ebru) gelişmesine katkı sağlamaktır.

Türk Kızılay’ı Kulübü

Amacı: Sosyal sorumluluk projeleri ile Türk Kızılay Kurumana destek olmak, geliştirmek.

Türk Tasavvuf Kültürü Kulübü

Amacı: Üniversitemiz öğrencilerine tasavvuf kültürünü tanıtmak, tasavvuf kültürünü yaymak ve artırmak amacıyla kurulmuştur.

Türkiye Araştırmalar Kulübü

Amacı: Türkiye ve yaşananlar üzerine kültürel, sosyal ve bilimsel alanlarda çalışmalar yapmak.

Türkiye Araştırmalar Kulübü olarak faaliyetlerimizi İstanbul Ticaret Üniversitesi'nin Sütlüce Kampüsü'nde yapmaktayız. Bir bölüm kulübü değil en geniş yelpazeye ulaşmak adına tüm fakülte ve bölümlere yönelik faaliyetler yapma gayesi ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Buna örnek olarak kulüp yönetim kurulumuzda Hem Ticari Bilimler, hem Hukuk, hem Fen Edebiyat, hem de İletişim Fakültesi'nden öğrenci arkadaşların olduğu ve Sütlüce Yerleşkemizde yer alan bölümlerden kulübümüze üye arkadaşların varlığından gururla söz edebiliriz.

Geçmiş olduğumuz yılda çeşitli eğitim ve kültürel geziler, birtakım konferanslar, sosyal sorumluluk projeleri düzenledik. Bunlardan özellikle haber ve reklam olmuş olanları: Ankara'da Sayıştay ve Anayasa Mahkemesi'ne düzenlemiş olduğumuz eğitim gezisi, Prof.Dr.Burhan Kuzu'yu ağırladığımız ve hala daha gündemde yer edinen Başkanlık Sistemi'nin konu edindiği konferans ve özellikle Bolluca Çocuk Yuvası'na yönelik düzenlemiş olduğumuz sosyal yardım kampanyası. Bu yılda yine eğitim gezilerimizi artırarak sürdürmeyi(özellikle Ankara'daki tüm idari kuruluşları tanımayı) ve bunlara ek olarak Karadeniz, Ege ve Doğu-Güneydoğu Kültürel gezileri yapmayı planlıyor ve projelerini yürütüyoruz. Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz, yaklaşık 9 aydır kadame kademe ilerlediğimiz ve gelenekselleşmesini arzuladığımız Türkiye Araştırmalar Zirvesi(TARZ) için 3-4 güne yayılacak olan ve ulusal basında da ses getirecek bir sertifikalı programın yürütmesini devam ettirmekteyiz. Türkiye'nin ileri gelen "Dekan Hocalarını" üniversitemizde ağırlamak için de birçok hazırlığı tamamlamış bulunmaktayız. Senenin sonuna doğru tüm çalışma alanlarımız ve özel olarak ilgilendiğimiz konularda da bir dergi çıkarmak adına gerekli girişimlere başlamış bulunmaktayız. Geçen senelerde olduğu gibi sosyal sorumluluk faaliyetlerine de devam edeceğiz. Tüm öğrenci arkadaşlarımızı kulübümüze bekliyoruz.

Uluslararası İlişkiler Kulübü

Amacı: Uluslararası İlişkiler alanındaki gelişmelere katkıda bulunmak, öğrencilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda araştırmalar yapmak, projeler üretmek, tartışma ortamı hazırlamak vb. kültürel etkinlikleri gerçekleştirmektir.

Uluslararası Öğrenciler Kulübü

Amacı: Uluslararası öğrenciler arasındaki iletişimi, dayanışmayı ve işbirliğini geliştirmek.

Uluslararası Ticaret Kulübü

Amacı: Bölümün ve üniversite öğrencilerinin gelişimi için çalışmalar yapmak ve kulübü geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

1907 UNİFEB Kulübü

Amacı: Çevreye değer katmak, üniversite içinde çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuştur.

Üniversite İş Dünyası İlişkileri Kulübü

Amacı: Öğrencilerin iş dünyasındaki ilişkilerini geliştirmek, üniversite içinde çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuştur.

Üretim Araştırmaları Kulübü

Amacı: Kulübün amacı Öğrencilerin teoride kazandıkları bilgileri, pratik becerilere çevirebilmelerini sağlamak ve iş ortamını daha yakından tanıyabilmelerine imkân vermek amacıyla çalışmalar yapmaktır.

Yelken Kulübü

Amacı: Öğrencilere denizi, rüzgârı, yelken sporunu sevdirmek ve eğitimini sağlamak için yelken yarışlarına katılmak ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla kurulmuştur. Yelken Kulübü, yelken sporunu teşvik etmek üzere çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 1. Kulüp üyelerimize rüzgarı, denizi, yelken sporunu sevdirmek; bu konuda eğitimlerini sağlamak, yelken yarışlarına katılmak ve yarışlarda üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla varlığımızı sürdürüyoruz.

 2. 16 Ekim-17 Kasım tarihleri arasında eğitim, sonrasında sertifika töreni ve yemeği,
  Yıl içinde Göcek ve İbiza gezileri, Üniversiteler arası yelken yarışları yıl içindeki faaliyetlerimizdir.

 3. Bu yıl faaliyetlerimize ek olarak eğitim alan üyelerimiz için yelkenli ile adalar gezisi yapmayı planlıyoruz.

Yeşilay Kulübü

Amacı: Üniversitemiz öğrencilerine sosyal sorumluluk alışkanlığı kazandırmak, sağlık ve kan bağışı gibi konularda bilgilendirmek amacıyla kurulmuştur.