Online Kariyer Sohbeti – İŞKUR Beyoğlu İş Kulübü Lideri Cihat Yanmış

Online Kariyer Sohbeti – İŞKUR Beyoğlu İş Kulübü Lideri Cihat Yanmış

İŞKUR Beyoğlu İş Kulübü Lideri olan Cihat Yanmış ile “CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri” konusu üzerine kariyer sohbetimizi sohbetimizi gerçekleştirmiş olduk. Görüşme içeriğine yönelik bilgiler aşağıda ilginize sunulmuş bulunmaktadır.

Cihat Bey, Türkiye İş Kurumunda 10 yılı aşkın süredir görev aldığını belirtti. Bu süreç boyunca interaktif eğitimler vermiş olduğunu dile getirdi. Konu başlığımıza istinaden ilk başta CV Hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerektiğine değinildi. Hazırlanan CV’nin maksimum 2 sayfayı geçmemesi gerektiği, muhakkak vesikalık ya da düz arka fona sahip bir fotoğrafın yer alması gerektiği, yabancı dil bilgisinin A1, B2 vb. gibi derecelendirilmiş sisteme göre yazılması gerektiği, iş ve staj deneyimleri varsa eğer muhakkak açıklayıcı birkaç cümle ile yapılan işin ne olduğu bilgisinin aktarılması gerektiği gibi CV Hazırlarken nelerin olması gerekip nelerin olmamasına değinmiştir.

Sohbetin ilerleyen safhasında ise Mülakat Tekniklerini anlatan Cihat Bey, mülakata giderken ve mülakat esnasında nasıl davranılması gerektiği bilgilerini dinleyicilerimize aktarmıştır. Mülakatlarda kişinin özgüvenli bir duruş sergilemesinin önemini, mülakat esnasında karşı taraf ile göz teması kurulmasının gerektiğini, sorulan bazı tuzak sorulara karşı nasıl bir cevap verilmesi gerektiğini dile getirmiştir. Mülakatlara geç kalınmamasını, eski iş yeri ile ilgili kötü bir söylem söylenmemesi gerektiğinin önemini vurgulamıştır. Mülakat sırasında ikna gücünün adayın üzerinde olduğunu vurgulayıp sohbetimizi sonlandırmıştır.

Empatik İnsan Kaynakları ve Danışmanlık PixelTürk Web Tasarım